برون‌سپاری فرآیندهای تجاری یک امر معمول برای کسب وکارهای سراسر جهان است. شرکت‌ها با برون‌سپاری فرآیندهای تجاری خود طیف وسیعی از مزیت‌ها را کسب می‌کنند؛ از جمله کاهش هزینه‌ها، افزایش کیفیت خدمات، کنترل کیفی‌های دقیق و غیره. در این مطلب نگاهی به نحوه‌ی انجام برون‌سپاری خدمات می‌اندازیم.

شرکت‌های رو به افزایش (چه استارتاپ و چه ۵۰۰ شرکت فورچون) اکنون فرآیندهای تجاری مختلف خود را به شرکت‌های برون‌سپاری در سراسر جهان (مانند هند) برون‌سپاری می‌کنند. با برون‌سپاری، کسب‌وکارها مزیت‌های زیادی را کسب می‌کنند که تأثیر بسزایی روی بخش صف مشاغل دارد.

فروش و بازاریابی تلفنی یکی از معمول‌ترین فرآیندها برای برون‌سپاری‌ست و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد (در مقایسه با استخدام تیم فروش داخل شرکت) به شکلی مقرون به صرفه‌تر مشتری جذب کنند. با این وجود آیا تا کنون فکر کرده‌اید که این شرکت‌های برون‌سپاری چگونه کار می‌کنند؟ بیایید پاسخ سئوال را ببینیم.

استراتژی

تیم‌های فروش و بازاریابی تلفنی شرکت‌های برون‌سپاری در ابتدا باید استراتژی‌هایی هماهنگ با مشتریانشان را برای رسیدگی به جزئی‌ترین نیازهای مشتریانِ آنها ایجاد کنند. یک استراتژی برای پرداختن به نیازهای مشتری ایجاد شده و سپس توسط کارشناسان شرکت برون‌سپاری برای رسیدن به حداکثر فروش تلفنی اجرا می‌شود. مدیران و رهبران تیم نقش حیاتی‌ای در اجرای استراتژی و اخذ بهترین نتایج برای مشتری ایفا می‌کنند.

ایجاد دستورالعمل

شرکت‌های برون‌سپاری همچنین از دستورالعمل‌هایی برای نحوه‌ی تماس استفاده می‌کنند. این دستورالعمل‌ها شامل خوش‌وبش‌ها، جزئیات اطلاعات محصولات و خدمات همراه با راهنمایی‌هایی در مورد چگونگی فروش تلفنی آنهاست. جدا از فروش و بازاریابی تلفنی، مثلاً اگر بحث یک پروسه‌ی فنی ورودی باشد، دستورالعمل حاوی جزئیات پاسخ‌های مشکلات مشتریان است که کارشناسان می‌توانند از آن برای پاسخ به سئوالات مشتریان استفاده کنند. دستورالعمل‌ها عموماً توسط شرکت مشتری فراهم می‌شود و به‌صورت دائم به‌روز می‌شود.

جذب مشتری هدفمند

وقتی استراتژی تعیین شد، قدم بعدی جذب مشتری‌ست. راه‌های بسیار مختلفی برای جذب مشتریان مشتاق وجود دارد. علاوه بر این شرکت‌هایی وجود دارند که مشتریان موردنظرشان را به شرکت برون‌سپاری معرفی می‌کنند. اینها معمولاً مشتریانی هستند که مشتاق خرید کالا یا خدمات ارائه شده توسط شرکت مشتری هستند.

اگر مشتری‌های مشتاق توسط شرکت برون‌سپاری پیدا شده باشند، شاخص‌های مشخصی دارند که بر اساس آن مشتریان جذب‌شده کنترل کیفیت می‌شوند. بعضی از مهمترین ملاحظات در این مرحله شامل این موارد است: بررسی مشتری، بررسی فرصت، پیشنهاد مناقصه یا عدم انجام آن، شایستگی و توافق‌نامه‌ی تیمی. اگر مشتری با شاخص‌ها از پیش تعریف‌شده مطابقت داشته باشد، به مرحله‌ی بعد یعنی چرخه‌ی پرورش نیروی فروش (SFDC) منتقل می‌شود.

انعقاد فروش

نهایی کردن فروش یکی از مهمترین بخش‌های پروسه است. نهایی کردن فروش معانی متفاوتی برای پروسه‌های مختلف برون‌سپاری کال‌سنتر دارد. برای برخی این به معنی فروش یک محصول یا خدمت و برای برخی دیگر می‌تواند به معنی جمع‌آوری جزئیات پروفایل مشتری و سپس ارجاع آن به شرکتِ مشتری‌ست. وقتی فروش با موفقیت منعقد شد، در چرخه‌ی SFDC یک فروش تلفنی موفق شناخته می‌شود.

نتایج

فروش‌های تلفنی موفق و غیرموفق در طول هفته‌ها و ماه‌ها به‌طور نزدیک توسط مدیرها رصد می‌شود تا بتوانند به دنبال راه‌هایی باشند که خدمات را بهبود ببخشند. مشتری در طول پروسه با تماس‌ها و ایمیل‌های منظم، مطلع نگه داشته می‌شود. در صورت ایجاد هر نوع تغییر در نقشه یا دستورالعمل فروش، آموزش‌های لازم در مورد این تغییرات به تیم داده می‌شود تا نتایج دلخواه به دست آید.

این موارد کلیات عملکرد برون‌سپاری خدمات در حوزه‌ی فروش و بازاریابی تلفنی بود. استراتژی‌ها اجرا می‌شوند و به‌طور مداوم توسط شرکت‌های ارائه‌کننده‌ی خدمات برون‌سپاری بهبود میابد تا خدمات بهتری را به مشتری‌ها و شرکت‌ها ارائه کند. آموزش‌های منظم به کارشناس‌ها داده می‌شود و کیفیت به‌طور مداوم توسط رهبران تیم رصد می شود تا مدیرها مطمئن شوند تمام کارشناس‌ها بهترین خدمات را ارائه می‌کنند.

منبع:iccs-bpo

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره۰۲۱۹۱۰۰۲۲۳۳۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.