بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی مانند نمک و فلفل هستند. فقط کنار هم هستند.

رفتار کاملا متفاوت با بازاریابی تلفنی و با فروش تلفنی، تمرکز را جای اشتباهی قرار می ‌دهد. با این‌ کار تمرکز به جای سفر مشتری، روی وظایف شرکتی قرار می ‌گیرد.

بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی تنها دو نقطه‌ مختلف در سفر یک فرد از یک غریبه تا یک مشتری هستند. آن ها نقاط مختلفی هستند و مهارت‌ های ضروری این دو بخش لزوما برابر با هم نیستند؛ اما متخصصین فروش وقتی مانند بازاریاب ‌ها فکر کنند یعنی نقش خود در تجربه‌ مشتری را شکل و بسط دهند، بهره‌ وری بالاتری دارند. و بازاریاب ‌ها وقتی مانند متخصصین فروش فکر کنند، چندین میلیون برابر مفیدتر خواهند بود.

فروش تلفنی چگونه باید به بازاریابی تلفنی شبیه‌ تر باشد:

چیزی که بازاریابان خوب می ‌دانند این است که همه آدم ‌ها «بله» نمی‌ گویند. بازاریابی تلفنی در بهترین حالتش، مانند دعوت شدن به یک مهمانی ا‌ست. مهمانی ‌ای که تمام مدعوینش لزوما باحال و پرانرژی نیستند. بازاریاب ‌ها روی کسانی تمرکز می ‌کنند که «بله» می ‌گویند و بقیه را فاکتور می ‌گیرند.

فروش سنتی شامل فروشندگانی بود که آن قدر لابلای صدها «نه» می ‌گشتند و تلاش می ‌کردند تا به یک «بله» برسند. این یک کار دشوار و کشنده بود و ممکن بود عادات بدی به افراد یاد بدهد. به ‌عنوان مثال، عادت «قبول نکردن نه به عنوان جواب». عادتی که باعث شده مردم از فروشندگان بدشان بیاید. چون نه در حقیقت یک جواب است.

متخصصان فروش باهوش، وقت و انرژی خود را صرف کسانی‌که علاقمند نیستند، نمی‌کنند. آن ها از شنیدن «نه» خوشحال می ‌شوند، چون به این معنی ا‌ست که می ‌توانند بروند و وقت خود را صرف یک «معلومه که آره» بکنند و آن ها می ‌دانند وظیفه ‌شان خلق یک تجربه مثبت برای مشتریان بالقوه ‌ای است که می ‌خواند بله بگویند اما احتیاج به جزئیاتی دارند که آن ها را به جلو براند.

 

-بازاریابی چگونه باید به فروش شبیه ‌تر شود:

این ساده ‌تر است. اگر می ‌خواهید به خوبی بازاریابی کنید، باید به سختی فروش فائق آیید. بسیاری افراد به این دلیل وارد بخش بازاریابی تلفنی می ‌شوند که از «استعداد» فروششان خیلی مطمئن نیستند و برای صاحبان شرکت‌ ها، به‌خصوص کسب ‌و کارهای دیجیتال، به سادگی این اعتقاد شکل می ‌گیرد که اگر بازاریابیتان به قدر کافی خوب باشد هیچ گاه با ترس از فروشتان کنار نخواهید آمد. اما در دنیای دیجیتال، مرزها نا مشخص‌ تر هستند. آن چه ما یک «کمپین بازاریابی محتوا» می ‌نامیدیم، در موقعیت مناسب تبدیل به «کپی ‌رایت» می ‌شود. حقیقت این است که پرداختن به یک موقعیت فروش با اعتماد به‌ نفس جلوه‌ بهتری دارد.

فروش، مجموعه ‌ای از مهارت‌ ها است و مانند بقیه‌ مهارت‌ ها، وقتی شخصیت و خصیصه ‌های خود را واردش کنید، نتیجه‌ بهتری خواهید گرفت. برای پیشرفت در فروش نیاز به «شخصیت تیپیکال فروش» ندارید. در واقع برخی از بهترین فروشندگانی که می ‌شناسم بسیار ساکت و درونگرا هستند. آن ها شنوندگان بی ‌نقصی هستند و مهارت شنیدن یکی از مهم ‌ترین مهارت ‌ها برای یک متخصص فروش است.

-می‌ توانید در این موضوع، بهتر شوید:

برای متخصصان فروشی که این متن را می‌ خوانند – زندگی شما زمانی بهتر خواهد شد که خود را بخشی از یک تجربه‌ مشتری بزرگ ببینید و نقش خود را در چشم مشتری بالقوه، یک راهنما و یک فرد خلاق برای حل‌ مسئله بدانید و برای بازاریاب ‌هایی که احتمالا نیاز به بهبود مهارت ‌های فروش دارند.

 

-هیچ استعداد فروشی موردنیاز نیست:

کارگاه‌ هایی وجود دارند که می ‌توانید در آن ها مهارت ‌های راحت و کاربردی ‌ای بیاموزید که میزان اثربخشی و اطمینانتان را افزایش خواهد داد و قادر خواهید بود خدمات، کلاس‌ ها، کتاب ‌های الکترونیک یا هر چیزی دیگری را که می‌ خواهید، بفروشید.

اگر مهارت فروش محصول یا خدمت خود در زمان مناسب را نداشته باشید، محتوای جذاب شما به هیچ دردی نخواهد خورد.

منبع:copyblogger

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره۰۲۱۹۱۰۰۲۲۳۳۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.