مدیریت مرکز تماس (call center) باید مهارت‌های لازم برای تیم سازی را داشته باشد و حس همکاری در کار گروهی را در اعضای تیم تقویت کند. زمانی که مدیر تجربه کافی داشته باشد بازدهی کار گروهی نیز به نسبت در بخش مرکز تماس (call center) بیشتر و بیشتر خواهد شد.

اگر کارمندان بخش مرکز تماس (call center) یاد بگیرند که به یکدیگر احترام بگذراند و در کارها با هم همکاری کنند، می‌توانند در این محیط کاری با سرعت فوق العاده‌ای رشد کنند.

در ادامه این مقاله به برخی از مهارت‌هایی که یک مدیر مرکز تماس (call center) باید دارا باشد، اشاره کرده‌ایم.

-مهارت تصمیم گیری:

مدیریت مرکز تماس (call center) معمولا زمان زیادی برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا مشتریان جدید را از دست بدهند یا اینکه به دنبال حفظ مشتریان برای سودهای بزرگ باشد، ندارد و برای حفظ درآمد تیم، مدیریت این بخش باید توانایی تصمیم گیری سریع و دقیق را داشته باشد. اگر یک مدیر نتواند به خوبی تصمیم بگیرید، کارکنان اعتماد به نفس خود را برای عملکرد در یک گروه از دست می‌دهند.

-سازماندهی:

در بخش مرکز تماس (call center) در هر لحظه و هر روز کاری یک وظیفه برای انجام دادن وجود دارد. یک مدیر باید لیستی طولانی از مسائل مربوط به مشتری در هنگام گفتگو با مشتریان و مشکلات مربوط به آن‌ها را فراهم کند. مدیریت این بخش باید بسیار سازمان یافته باشد و بتواند تمرکز خود را روی عملکرد کارمندان بخش بیشتر کند. یک رهبر قدرتمند باید بتواند تیم خوبی تشکیل دهد و ضمن سازماندهی بخش مرکز تماس (call center) نظارت خوبی بر مسائل مربوط به مشتریان و همچنین مشکلات کارمندان این بخش داشته باشد.

-مسئولیت‌ها:

یک مدیر مرکز تماس (call center) خوب باید بتواند به خوبی با کارشناسان خود ارتباط موثر برقرار کند و آن‌ها را از طریق جدیدترین سیاست‌های شرکت مدیریت کند و هرگونه تغییر در مورد مسئولیت‌های شغلی را مورد ارزیابی قرار دهد. هنگامی که هر کارمند در بخش مرکز تماس (call center) کار و وظایف خود را به درستی بشناسد و با مسئولیت خود آشنا باشد، قادر خواهد بود تا کار خود را نیز با اطمینان و در سطح کیفیت مناسبی ارائه دهد. مدیر باید مطمئن شود که همه کارمندان نسبت به کار خود اطلاعات و شناخت کافی دارند و سعی کند با هر تغییری خیلی زود همه افراد تیم را با هم هماهنگ و اطلاعات افراد تیم را به روزرسانی کند.

-تسهیل کننده:

یک مدیر در بخش مرکز تماس (call center) باید قادر باشد تا روابط خوب و مثبت بین کامندان برقرار کند. او باید این کار را با جمع کردن گروه و صحبت در مورد مشکلات مشتریان و آموزش نحوه کمک کردن و پشتیبانی از هم در برطرف کردن مشکلات روزانه و وظایف مختلف، انجام دهد. او باید تسهیل کننده خوبی باشد و به کارمندان خود ثابت کند که قادر به انجام کار  و وظایف خود هستند، همچنین آن‌ها را به کمک کردن به هم تشویق کند. ایجاد پیوندهای محکم بین اعضای تیم و ایجاد ساختارهایی برای همکاری در مسیر مدیریت تیم مرکز تماس (call center) می‌تواند کمک کند تا تیم موثرتری رقم بخورد.

 

منبع: smallbusiness

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کال سنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.