حتی قوی‌ترین شرکت‌ها بدونِ داشتن یک استراتژی قوی خدمات مشتریان ممکن است از بین بروند. امروزه این امر از همیشه روشن‌تر است. افراد متعددی بر این باورند که خدمات مشتریان از خدمات اصلی یک شرکت، خیلی مهم‌تر است.

در واقع، ۸۶ درصد از مشتریان اذعان می‌کنند که برای کسب تجربه‌ بهتر حاضر هستند تا ۲۵ درصد بیشتر پرداخت کنند. با وجود این آمار، خیلی مهم است که دائما برای بهبود تعامل کارمندانتان با مشتری تلاش کنید. تقویت رابطه‌تان با مشتری بدون شک باعث پیشرفت کل کسب‌وکار و در نهایت باعث سودآوری بیشتر می‌شود.

در ادامه به چند نکته برای بهبود خدمات مشتریان شرکتتان می‌پردازیم:

 

-هرچقدر می‌توانید با مشتریانتان صحبت کنید:

از مشتری بپرسید تجربه‌شان چطور بوده است؟ احتمال دارد به شما بگوید که تجربه‌ عالی‌ای داشتند اما اگر از تجربه‌شان رضایت نداشتند، شما موظف هستید از آن ها بپرسید چه چیزی باعث این امر شده؟ اگر نسبت به رضایت یا عدم رضایت مشتریان علاقه نشان دهید، احتمالا به شما کمک خواهند کرد تا بفهمید کجای کار مشکل دارد و چطور باید حلش کنید.

از شرکت‌هایی که خدمات مشتریان سطح بالا دارند الگو بگیرید:

هر شرکتی به شکل متفاوتی خدمات مشتریان ارائه می دهد. اگر نگاهی به رقبای خود بیندازید، شرکت‌هایی که موفق هستند، آن هایی می‌باشند که خدمات مشتریان بی‌نقصی دارند. کسب‌وکارهایی که اول کار هستند، چه محصولات و خدماتشان خوب باشد چه نه، احتمالا با مشتریانشان به خوبی رفتار نمی‌کنند. به دنبال استراتژی‌هایی باشید که بیشتر به درد خودتان و تیمتان می‌خورد.

با شرکت‌های برون‌ سپاری خدمات مشتریان مذاکره کنید:

با همکاری با یک شرکت برون‌ سپاری خدمات مشتریان، این فرصت را دارید که از کمک‌های بی‌نقص حرفه‌ای‌های برون ‌سپاری بهره ببرید. اداره‌ یک کسب‌وکار موفق کار ساده‌ای نیست. مهم نیست اندازه‌ شرکت یا بازارتان چقدر است. دسترسی به یک شرکت برون ‌سپاری ثالث برای کمک در حوزه‌ خدمات مشتریان می‌تواند شرکت شما را هم از نظر مالی و هم شخصی در موقعیت خوبی قرار دهد.

اجازه ندهید ارتباطتان با مشتری به حاشیه برود.

 

منبع: billgosling

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کال سنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.