برون سپاری عملکرد پشتیبانی مشتری شرکت SaaS (برنامه اینترنتی ارسال محصول ) شما تصمیم بزرگی است اما اگر به درستی انجام شود ، برون سپاری پشتیبانی مشتری SaaS شما قطعاً در طولانی مدت ارزشمند خواهد بود. با شروع روند پردازش، مواردی وجود دارد که باید مورد توجه و اجرا قرار گیرند.این موارد تفاوت بین موفقیت و شکست تیم جدید شما را تعیین می کند.هنگام استفاده از تیم مرکز تماس SaaS جدید ، به یاد داشته باشید که باید فرآیند پردازش را متناسب با هدف خود در سازمان تنظیم کنید و به کارکنان اجازه دهید انتظارات عملکرد را برآورده یا حتی بیشتر کنند.

آنها را عاشق محصول خود کنید:

یک راه عالی برای شروع روند پردازش این است که تیم جدید خود را با محصول معرفی کنید. تیم خود را به گونه ای درگیر کنید که نسبت به آنچه می فروشید و در مورد هدف احساس شور و اشتیاق کنند.به این ترتیب انگیزه آنها برای ارائه خدمات بهتر بیشتر خواهد شد زیرا اکنون ارتباط شخصی با برند شما برقرار می کنند.

غوطه ور شدن آنها در یک فرهنگ سازمانی مثبت نیز می تواند کمک بسیاری کند ، زیرایک محیط کار خوب قطعاً به افزایش سطح عملکرد کمک می کند.به تیم جدید خود احساس تعلق بدهید و آنها با تمایل ، وفاداری و ذوق و شوق به شما خدمت خواهند کرد. کارکنان شادی که با سایر اعضای سازمان رفاقت پیدا می کنند ، تمایل بیشتری دارند که هنگام انجام وظایف محول شده، از شما حمایت کنند و بیشترکار کنند.

مشوق ها مطمئناً کمک زیادی خواهند کرد.با این حال ، داشتن تیم جدید که علاقه واقعی به محصول و شرکت دارند، قطعاً به بهبود عملکرد کلی آنها کمک خواهد کرد.از تیم خود بخواهید کاری را که انجام می دهد دوست داشته باشد و خواهید دید که از نظر فداکاری و تمایل برای پیشرفت در تولید محدودیتی نخواهد بود.

دستورالعمل های واضح ارائه دهید:  

یک منحنی یادگیری صعودی برای پشتیبانی مشتری SaaS شما وجود خواهد داشت ، خصوصاً اگر آنها هنوز با محصول شما آشنا نیستند. اگرچه ممکن است تیم پردازنده قبلاً در خدمات مشتری تجربه قبلی داشته باشند، اما بهترین کار این است که قبل از شروع فعالیت، آموزش فشرده انجام دهید.در اینصورت مطمین خواهید شد که آنها از روشهای شرکت و همچنین نحوه استفاده از نرم افزار و تجهیزات آگاهی خواهند داشت.

همچنین انجام جلسات اشتراک گذاری فکر ایده خوبی است ، زیرا اینیک فرصت عالی برای به اشتراک گذاشتن نظرات است ، خصوصاً اگر تیم پشتیبانیSaaS شما مدت زیادی است که در آنجا حضور داشته است.در مورد تقویت نوشتن، مشخصات مشتری ، لحن و حالت تماس و روشهای تشدید و توسعه ، و غیره ، صحبت کنید.

همچنین اطمینان حاصل کنید که یک پک اطلاعاتی دقیق درباره محصول خود ارائه دهید تا در صورت نیاز به داده هایی که برای جستجوی آنها نیاز دارند ، تیم شما سریعاً به آنها مراجعه کند.

شاخص های اصلی عملکرد (KPI) را تعیین کنید:

شاخص های کلیدی عملکرد یا KPI در هر سازمانی مهم هستند، اما در مورد نظارت بر عملکرد تیم پشتیبانی مشتری SaaS شما از اهمیت بیشتری برخوردار است. KPI روش های قابل اندازه گیری برای تعیین این است که آیا تیم شما قادر به برآورده کردن انتظارات شرکت است یا خیر، و همچنین آیا این روش می تواند یک روش بی طرفانه برای پاداش خدمات نمونه باشد.

مثالهایی برای KPI که می توانید در مرکز تماس SaaS استفاده کنید:

  • تعداد بلیط
  • تعداد دوره‌های شدت یافته
  • مدت زمان بلیط
  • متوسط ​​زمان پاسخگویی
  • نرخ ترک و اتمام
  • حسابهای بسته شده

البته، معیارها بسته به ماهیت تجارت و عملکرد گروه باید سفارشی شوند.
اطمینان حاصل کنید که انتظارات در قالب KPI قبل از راه اندازی تیم جدید شما بیان شده است و در اصلاح این معیارها و همچنین تنظیم مقادیر، بسته به پیشرفت فعلی خود دریغ نکنید. با این حال، اطمینان حاصل کنید که این تغییرات را به تیم اطلاع دهید تا آنها کاملاً از انتظارات شما آگاه شوند.

ارائه بازخورد:

بازخورد نیز از مواردی است که برای تیم بسیار مهم است. سعی کنید نتایج را بدون انتقاد ارائه دهید و روشهایی را برای چگونگی پیشرفت آنها پیشنهاد دهید. برای افرادی که در KPI خاص خود شکست می خورند، آموزش های بیشتری را ارائه دهید و از افرادی که در برخی مناطق خاص هستند، یاد بگیرید. بازخورد به شما این امکان را می دهد که تیم شما نقاط قوت خود را ارتقا داده و نقاط ضعف خود را بهبود ببخشد، که در نتیجه تیمی نتیجه می گیرد که به مرور زمان هم به صورت جداگانه و هم به صورت گروهی بهتر خواهد شد.

درخواست گزارش های دقیق:

گزارش‌ها در هر شغلی برای تصمیم گیری در مدیریت بسیار مهم هستند و می توانند چشم انداز پیشرفت تیم یا شرکت را ارائه دهند. اطمینان حاصل کنید که گزارشات را مرتباً بازبینی می کنید تا همیشه در وضعیت خود باشید و به شما امکان می دهد در جنبه های خاصی از رویه ها، سیاست ها یا استراتژی های خود تغییراتی ایجاد کنید.

گزارشات با کیفیت خوب به شما امکان تصمیم گیری دقیق را می دهد که در نتیجه به افزایش بهره وری، اتلاف کمتر و افت زمان و همچنین بهبود روابط مشتری تبدیل می شود. حامیسان یکی از این شرکت‌هاست و پشتیبانی مشتری خود را با منابع خارجی انجام می دهد. پرسنل مجرب آن می توانند در رسیدن به اهداف سازمان شما کمک کنند. این یک گزینه مقرون به صرفه و عملی برای داشتن تیم پشتیبانی داخلی است.

منبع:aidey

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره۰۲۱۹۱۰۰۲۲۳۳۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.