خدمات به مشتریان به منظور داشتن یک تجربه خوب، برای موفقیت هر کسب و کاری موضوعی حیاتی محسوب ‌می‌شود.

به همین دلیل بخش مرکز تماس‌ها در هر شرکتی اهمیتی ویژه برای آن کسب و کار دارد.

چه خدمات بخش مراکز تماس در شرکت شما به صورت برون سپاری انجام شود و چه ترکیبی از خدمات داخلی و برون سپاری در کنار هم باشد، همه تلاش شما این است که خدمات بهتری به مشتریان خود ارائه دهید.

چه خدمات خود را از داخل شرکت ارائه دهید و چه توسط شرکت‌های برون سپاری این تصمیمی‌ است که باید اتخاذ شود.

اگر به دنبال  ویژگی‌های اصلی در بخش مرکز تماس‌ها باشید هیچ گاه انتخاب اشتباهی نخواهید کرد. در ادامه با این ۵ ویژگی آشنا خواهید شد:

۱. مراکز متعدد

شاید از خودتان بپرسید چرا باید به دنبال شرکت‌های ارائه دهنده خدمات برون سپاری بروید که دارای چندین مرکز تماس هستند. پاسخ کاملاً ساده است؛ این موضوع به شما کمک ‌می‌کند تا خدمات ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته به مشتریان خود ارائه دهید.

شرکت‌هایی که چندین مرکز در سراسر جهان دارند، می‌توانند خدماتی از مناطق زمانی مختلف ارائه دهند. در واقع زمانی که یک کارمند بخش خدمات مشتریان در فیلیپین در حال کار در ساعات روز اداری است مشتری شما از کشور دیگری مثل آمریکا که ساعت ۹ شب است با او تماس ‌می‌گیرد و می‌تواند به راحتی با کارمند مرکز تماس و ارتباط برقرار کند.

این موضوع موجب می‌شود تا مشتری شما رضایت بیشتری را تجربه کنند.

 قابلیت‌های ابرها (cloud)

احتمالاً در مورد تکنولوژی ابر چیزهایی شنیده‌اید. امروزه استفاده از این واژه در محافل فناوری و تکنولوژی به وفور اتفاق ‌می‌افتد. بیشتر شرکت‌های موفق سعی ‌می‌کنند تا از این تکنولوژی در کار خود استفاده کنند.

شاید با خودتان فکر کنید که همه این‌ها یک هیاهوی تبلیغاتی است؛ اما بهتر است بدانید که برای داشتن یک مرکز تماس‌های موفق باید از تکنولوژی ابر استفاده کنید. مزایایی که این تکنولوژی برای شما دارد عبارت‌اند از امکان پیگیری و تجزیه و تحلیل بهتر در زمان واقعی از مجموعه داده‌های عظیم و نظارت کامل به همه امور مربوط به خدمات مشتریان.

استفاده از این فناوری به شما کمک ‌می‌کند تا با سرعت بیشتری داده‌ها را تجزیه و تحلیل‌ها کنید و از طرفی بتوانید تصمیمات شغلی خود را سریع تر اتخاذ کنید  بتوانید همگام با بازار پیشرفت کنید.

یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از ابر در بخش مرکز تماس‌ها، کارایی و سرعت بیشتر و در نتیجه صرفه جویی در هزینه و زمان شما برای خدمات بهتر به مشتریان است.

تمرکز روی آموزش

نرم‌افزارها تا زمانی برای کسب و کار شما مفید خواهند بود که افرادی لایق از آنها استفاده کنند. پس بهتر است در مورد نحوه استفاده از هر نرم افزار در بخش خدمات مشتریان به خوبی آموزش دهید.

اگر کارمند بخش مرکز تماس‌ها از شیوه‌ها و الگوهای قدیمی‌ برای پاسخگویی به مشتریان استفاده کنند، مشتریان شما نیز از این پاسخگویی ابراز رضایت نخواهند کرد. کارمند شما در بخش خدمات مشتریان باید در کمک به مشتریان از بهترین تکنیک‌ها و جدیدترین ایده‌ها کمک بگیرد و برای این کار نیاز به آموزش دارد.

خدمات ترکیبی

زمانی که برای خدمات مرکز تماس‌ها با یک شرکت قرارداد می‌بندید، احتمالاً قبل از هر چیزی به فکر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات داخلی هستید اما بهتر است که دست نگه دارید و بیشتر در مورد این موضوع فکر کنید! خدمات بین المللی به شما این امکان را می‌دهد که به طور منظم با مشتریان خود در هر نقطه از دنیا ارتباط برقرار کنید و برای این کار می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید.

به طور معمول ارائه دهندگان خدمات باید بتوانند از ترکیبی از کانال‌های ارتباطی استفاده کنند. این شرکت‌های ارائه دهنده خدمات برون سپاری باید بتوانند از جند کانال‌های ارتباطی مختلف پاسخگوی مشتریان شما باشند و هر زمان که مشتری شما از وب سایت و یا یک رسانه اجتماعی سوال پرسید به او پاسخ دهند و مشکل او را برطرف کنند. هرچقدر ارائه دهنده خدمات برون سپاری شما از کانال‌های بیشتری برای پاسخگویی استفاده کنند نتیجه بهتر خواهد بود و به همان نسبت رضایت مشتریان نیز بالاتر می‌رود.

سایر خدمات

آیا ارائه دهنده خدمات برون سپاری شما فقط در بخش مرکز تماس‌ها فعالیت ‌می‌کند؟ اگر این چنین است ممکن است نیاز باشد تا در همکاری خودتان کمی ‌بازنگری کنید. بهترین ارائه دهندگان برون سپاری باید بتوانند خدماتی مختلف به شما ارائه دهند و به کسب و کار شما کمک کنند تا یک برنامه استراتژیک تدوین کنید و برند خود را گسترش دهید. زمانی که با شرکت‌هایی همکاری ‌می‌کنید که غیر از خدمات مراکز تماس قادر به ارائه خدمات دیگری نیز هستند، می‌توانید بسته‌های جامعی دریافت کنید و با شروع همکاری با این شرکت‌ها منتظر بهبود وضعیت شرکت در همه بخش‌ها باشید.

منبع:billgosling

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره۰۲۱۹۱۰۰۲۲۳۳۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.