شیوع ویروس کرونا باعث اختلال در بسیاری از صنایع شده است و مراکز تماس از جمله مشاغل تحت تأثیر همه گیری هستند. شرکت های BPO از شرکت مشتریان پشتیبانی می کنند تا عملکردهای ثانویه تجاری را به طور مؤثر انجام دهند. با این حال ، به دلیل همه گیری ، صنعت BPO با خسارات بزرگی روبرو شده است. دلیل این امر عدم کارایی مراکز تماس برای انجام کار ها از راه دور است!

چندین خانواده در سراسر جهان به دلیل همه گیری ، نزدیکان و عزیزان خود را از دست داده اند. با گسترش تهدید کرونا ویروس در سرتاسر جهان ، کشورها مجبور شدند که تحت محاصره ای قرار بگیرند که بخش تجاری را بسیار تحت تأثیر قرار داده است.

 

ایمن سازی مشاغل از بیماری همه گیر چگونه است؟

خوب ، بله ، هنگامی که ما در مورد مراکز تماس صحبت می کنیم ، عملکرد آن ها آمادگی پذیرش شرایطی مانند این همه گیری را ندارد ، به همین دلیل تهدید برای توسعه آن ها بطور گسترده ایجاد شده است. با این حال ، مراکز تماس می توانند از این موارد طبیعی مصون باشند! چطور؟

خوب ، برخی از مراحل اساسی می تواند به حفاظت از مراکز تماس در این زمان بحرانی کمک کند.

اگر بخواهیم از اعداد و ارقام صحبت کنیم ، فقط در انگلستان ۶۰۰۰ شرکت برون سپاری وجود دارد که ۲،۲۵،۰۰۰ کارمند دارند.

Contact Label همچنین بیان می کند که کارمندان مراکز تماس ۴٪ از جمعیت انگلستان را شامل می شوند ، بنابراین یک اثر مخرب بر این صنعت می تواند هزاران نفر را از کار بیکار کند و آن را به یک وضعیت بحرانی تبدیل کند.

در چنین شرایط ناشی از یک بیماری همه گیر ، بسیار مهم است که مراکز تماس از راه دور کار کنند

برای محافظت از تجارت در چنین زمانی و ادامه کار برای مشتریان مانند گذشته ، مراکز تماس باید بر موارد زیر تأکید داشته باشند:

  • جدی گرفتن کار از راه دور
  • تأکید بر اهمیت انعطاف پذیری سیستم.
  • اطلاع رسانی به مشتریان و به روز نگه داشتن آن ها از طریق کلیه کانال های اجتماعی.
  • تمرکز بر برنامه ریزی کارآمد و در نتیجه اجرای همان.

 

با تأیید همین مورد ، مارتین تیلور ، معاون مدیر عامل محتوای گورو می گوید ، ” مراکز تماس در هفته ها و ماه های آینده بیشتر و بیشتر با کارمندانی که نیاز به کار از راه دور دارند روبرو می شوند.

بنابراین داشتن ساختاری بنیادی برای قابلیت های اجرای کار با انعطاف پذیری واقعی برای ادامه رقابت اثبات خواهد شد ، یا شاید حتی عملی ضروری باشد. ”

در چنین شرایط دشواری ، چالش اصلی که مراکز تماس با آن روبرو هستند مانعی در انجام خدمات بی نقص همان تجارت قبلی است.

در چنین مواقعی که نمایندگان قادر به حضور فیزیکی در مقصد نیستند ، از دقت جستجوی فوری مشابه قبل برای مشتریان جلوگیری می شود.

با این حال ، این برجسته می کند که مشاغل باید آماده هر نوع تهدیدی باشند ، به همین دلیل یک تغییر اساسی در عملکردهای تجاری ضروری است.

در اینجا ما تغییراتی که برای صنعت مرکز تماس جهت زنده نگهداشتن آن در تمام مراحل بیماری همه گیر لازم است را آورده ایم ، بررسی کنید:

 

تغییر شرایط به Cloud-based Solutions

در زمان کرونا ، مراکز ارتباطی مبتنی بر ابر(cloud) می توانند درخشش چشمگیری داشته باشند.

امروزه حتی شرکت های برون سپاری به دنبال یک شریک BPO با راه حل های ابری هستند زیرا آن ها نمی خواهند کسب و کارشان در زمان بروز یک فاجعه طبیعی یا یک وضعیت همه گیر متوقف شود.

شرکت هایی که به یک مرکز تماس مبتنی بر ابر سپرده شده اند ، حتی امروز نیز به درستی کار می کنند ، بنابراین آیا مهم نیست که شرایط همه مراکز تماس به راه کار های مبتنی بر ابر تبدیل شوند؟

خب بله!

یک مرکز تماس مبتنی بر ابر نیازی به حضور فیزیکی نماینده در یک مکان خاص برای رسیدگی به فرایندهای کسب و کار ندارد.

با کمک ابر ، نمایندگان مرکز تماس می توانند به راحتی به داده های تجاری محافظت شده توسط رمزهای عبور از طریق یک بستر اینترنتی دسترسی پیدا کنند.

چندین مرکز تماس در انگلستان حتی امروز با خدمات پیش فرض کار می کنند ، به همین دلیل است که تغییر در آن مراکز تماس به استفاده از امکانات ابری بسیار مهم است.

ما احساس می کنیم که در سناریوی بحران کنونی که مراکز تماس با چندین چالش روبرو هستند ، شرکت های نسل بعدی مراکز تماس مطمئناً مبتنی بر ابر هستند.

از این گذشته ، هر کسب و کاری در هر شرایطی می خواهد گردش کارش تقویت شود.

مراکز ارتباط از راه دور

مدیریت نقش مهمی در موفقیت هر کسب و کار ایفا می کند ، و همین امر برای شرکت های BPO نیز وجود دارد.

امروزه این فن آوری ها انقلابی ایجاد کرده اند و روش های مختلفی وجود دارد که از طریق آن ها می توان به راحتی از راه دور دسترسی به مراکز تماس را مدیریت کرد.

اعتماد در هنگام کار از راه دور بسیار مهم است. خوب ، این اشتیاق و ارتباط ناظر ارشد با کارمندان است که می تواند چنان شرایطی را پشت سر بگذارد.

اگر سرپرست وظیفه ای را تعیین کرده و پیگیری کند که آیا به موقع همراه با برقراری رابطه سالم با کارکنان انجام می شود ، می توان بسیاری از مسائل موجود بر سر راه اعتماد را حل کرد.

 

در مواقع بروز بلایای طبیعی یا یک بیماری همه گیر ، شرکت ها چاره ای جز به دنبال کار از راه دور بودن ندارند

بنابراین کارمندان باید آموزش ببینند و از نظر فنی کارآمد باشند. شما باید در هر زمان آماده باشید.

ناظران همچنین باید به یاد داشته باشند که به کارکنان در زمانی که آن ها واقعاً نیاز به یک فن آوری برای پیگیری عملکرد کار بمنظور کسب نتایج بهتر دارند ، کمک کنند.

  انعطاف پذیری در سیستم ها

امروزه انعطاف پذیری در سیستم اجباری شده است. حتی اگر اوضاع روان باشد ، باید یک “Plan-B” وجود داشته باشد که مراقب خدمات باشد تا برای سناریوهای بدتر به طور کارآمد مدیریت شود.

مراکز ارتباطی مبتنی بر ابر به حفظ انعطاف پذیری خدمات بسیار کمک می کنند. علاوه بر این ، با کمک مراکز ارتباطی مبتنی بر ابر ، می توانید مشتریان خود را همیشه در جریان امور بگذارید.

تصور کنید شرکت های برون سپاری در انگلستان برای یک مشتری بین المللی کار می کنند. در مواقع بیماری همه گیر ، برقراری ارتباط و حفظ خدمات مانند گذشته دشوار می شود.

از آنجا که هماهنگی سخت می شود ، بنابراین آماده بودن با همه سیستم های ارتباطی برای اطمینان از آگاهی از تمام نقاط تماس بسیار حیاتی است.

 

تقویت سیستم های ارتباطی مناسب برای تجارت مهم است تا مشتریان و کارکنان به درستی و به موقع ارتباط برقرار کنند

هر بیماری همه گیر یا فاجعه طبیعی بر نحوه عملکرد یک کسب و کار تأثیر می گذارد و تغییرات احتمالی را برای همیشه ایجاد می کند.

همین سناریو در شرکت های BPO نیز وجود دارد که بر استفاده از سیستم های مبتنی بر ابر برای همیشه تأکید کرده است!

از آنجا که سیستم های مبتنی بر ابر زمینه های مختلفی برای ارائه دارند ، در دسترس بودن یک تیم با اتصال به اینترنت ، ایمنی داده ها از طریق ابر با رمزهای عبور ، سیستم های ردیابی موجود و غیره بنابراین ادغام ابر ضروری است.

 

چندین مورد دیگر از مواردی که می توانند به مشاغل کمک کنند تا خدمات خود را افزایش دهند ، ذکر شده است

  • مقامات دولتی اظهار داشته اند که مشاغل ثبت شده برای مالیات بر ارزش افزوده ، مجاز به پرداخت مالیات فروش در پایان هر سه ماه هستند. این مرحله با هدف تقویت جریان وجوه نقد انجام می شود.
  • دولت همچنین گفته است که کارمندان می توانند مرخصی بگیرند ولی در عوض ۸۰ درصد حقوق خود را دریافت می کنند.

 

جمع بندی کردن:

بیماری همه گیر COVID-19 برای افرادی که آن ها را مجبور می کند که در خانه خود بمانند مانند یک الزام است. با توجه به اینکه بسیاری از شرکت های فناوری اطلاعات در چنین شرایطی کار در خانه (WFH) را انتخاب می کنند ، مراکز تماس می توانند از همان انتها همین کار را انجام دهند.

آماده بودن به جای پشیمانی بعد از سقوط تجارت امری حیاتی است. دلیل آن این است که شرکت ها باید جلو بیایند و به طور شگفت انگیزی برای راه اندازی مجدد خود برنامه ریزی کنند.

بعد از COVID-19 ، شرکت ها باید خودشان را به گونه ای بسازند که هیچ بلای طبیعی ای نتواند آن ها را وادار کند که ثابت بمانند و شاهد خراب شدن چهره برند تجاریشان شوند.

بسیاری از سازمان ها در ابعاد مختلف برای تقویت خدمات خود پس از پایان همه گیری کار خواهند کرد ، با این حال ، گسترش دیدگاه ها در زمان عدم اطمینان بسیار مهم است تا اینکه دفعه دیگر ، نتایج به صورت یک کابوس نباشند.

از فرصت استفاده کنید و برنامه ای جامع برای کسب و کار خود در نظر بگیرید تا در مواقع بحرانی به طرزی شگفت انگیز عمل کنید.

منبع:go4customer

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۲۵۳۰۰۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.