اگر بخواهیم صادقانه به این موضوع نگاه کنیم، اکثر مردم تفاوت بین بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی را نمی‌دانند و این نشان می‌دهد که خیلی از افراد با اهمیت تمایز بین این دو موضوع به خوبی آشنا نیستند.

در بسیاری از موارد عبارات بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی به جای یکدیگر استفاده می‌شوند در حالی که معنای این دو عبارت کاملاً با هم متفاوت است. اگر می‌خواهید از کمپین‌های تلفنی خودتان بهره بیشتری ببرید،

دانستن تفاوت‌های بین بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی و همچنین چگونگی استفاده بهینه از آنها برای کسب و کار شما موضوع حیاتی است.

یکی از بزرگ ترین سردرگمی‌هایی که برای خیلی از افراد در مورد استفاده از اصطلاحات مشابه وجود دارد، مربوط به همین دو واژه است.

بهتر است بدانید که فروش اینترنتی واژه‌ای قدیمی‌تر از بازاریابی تلفنی است در حالی که تنها چندین سال است که از عبارت بازاریابی تلفنی استفاده می‌شود.

امروزه بسیاری از متخصصان صنعت از اصطلاح بازاریابی تلفنی برای ترکیب کلیه فعالیت‌هایی که از طریق تلفن و برای ارتباط با مشتریان به کار گرفته می‌شود، استفاده می‌کنند.

این موضوع شامل آگاهی دادن به مشتریان از یک محصول یا خدمات جدید، راهنمایی کردن آنها، ارائه اطلاعات، انجام تحقیقات درباره بازار فروش محصولات یا خدمات به مشتریان جدید یا بالقوه است.

بنابراین بازاریابی تلفنی به اصطلاحی خطاب می‌شود که فروش تلفنی نیز در زیر مجموعه آن قرار می‌گیرد. قبل از اینکه گیج شوید باید بدانید که فروش تلفنی و بازاریابی تلفنی دو فعالیت کاملاً مجزا هستند که در عین حال به هم پیوسته‌اند.

اگر‌‌ می‌خواهید از یک سرویس تلفنی خاص و مؤثر برای کسب و کار خود استفاده کنید باید تمایز این دو اصطلاح را به خوبی بدانید

بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی خدمتی است که در مشتری علاقه ایجاد می‌کند، اطلاعاتی به او می‌دهد و یا با طرح چند سوال بازخورد مشتری را ثبت می‌کنند و در صورت نیاز با مشتری قرار ملاقات می‌گذارد.

 فروش تلفنی

فروش تلفنی سرویسی است که محصولات یا خدمات شما را مستقیماً از طریق تلفن به مشتری می‌فروشد.

بازاریابی تلفنی چشم انداز‌هایی را ایجاد می‌کند و به افراد اجازه می‌دهد از آنچه شما به آنها پیشنهاد می‌دهید مطلع شود و این فرصت را به مشتری می‌دهد تا اطلاعات بیشتری در مورد خدمات و محصولات شما کسب کند. در حالی که فروش تلفنی این فرصت‌ها را برای کسب و کار شما به فروش تبدیل می‌کند.

اکنون که از تفاوت اصلی بین دو سرویس بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی مطلع شدید می‌توانید انتخاب کنید که کدام خدمات بیشتر به نیازهای خاص شما پاسخ می‌دهند انتخاب شما از میان فروش تلفنی و بازاریابی تلفنی به اهداف و نتایجی و سعی دارد که به دنبال آن هستید.

بازاریابی تلفنی چه کارهایی برای شما انجام می‌دهند

 • بازاریابی تلفنی برای یافتن مشتریان جدید و یا ایجاد علاقه در بین افراد زمان و هزینه زیادی را صرف می‌کنند تا به مشتریان شما در مورد برند خدمات و محصولاتی که دارید اطلاع رسانی شود.
 • این کار موجب می‌شود که شما مشتریان خود را برای فروش تلفنی شناسایی کنید.
 • اگر بازاریابی تلفنی خوبی برای کسب و کار خود داشته باشید، می‌توانید کمپین‌های بزرگ فروش اینترنتی را نیز هدایت کنید.
 • هرچقدر در بازاریابی تلفنی شما قوی تر عمل کنند، می‌توانید فروش تلفنی بیشتری را تجربه کنید.
 • با داشتن یک تیم بازاریابی تلفنی حرفه ای شما دیگر به صرف هزینه‌های بیشتر برای دسترسی به داده‌ها و اطلاعات مشتریان نیاز ندارید.
 • با داشتن تیم بازاریابی فروش هزینه‌های آموزشی شما کاهش پیدا می‌کند بهتر است بدانید یک کارمند فروش تلفنی الزاماً می‌تواند یک کارمند خوب در بخش بازاریابی تلفنی باشد این دو موضوع به مهارت‌های مختلفی نیاز دارد.
 • بازاریابی تلفنی می‌تواند نام تجاری محصول و یا خدمات شما را بهتر به مشتریان معرفی کند.
 • با کمک بازاریابی تلفنی شما می‌توانید از کالاها و خدمات مشتریان و همچنین افرادی که با برند شما آشنایی ندارند با خبر شوید.
 • بازاریابی تلفنی موجب می‌شود تا تماس‌های ورودی شما در بخش خدمات مشتریان بیشتر شود و میزان نرخ فروش کلی بالاتر برود.
 • بازاریابی تلفنی می‌تواند برای پیدا کردن افرادی که به راحتی خرید می‌کنند و منتظر شناسایی موقعیت‌های مختلف خرید هستند را شناسایی کنید.
 • بازاریابی تلفنی به شما کمک می‌کند تا با ارتباط با مشتریان متوجه شوید که آنها دقیقاً به دنبال چه هستند.
 • بازاریابی تلفنی موجب رضایت مشتریان می‌شود.

فروش تلفنی چه کارهایی برای شما انجام می‌دهد؟

اگر شما از قبل اطلاعات مشتریان خود را در دست دارید به شخصی نیاز دارید که با پشتکار از این اطلاعات برای فروش محصولات و خدمات استفاده کند.

یک سیم فروش حرف‌های می‌تواند درآمد حاصل از فروش شما را افزایش دهند و از طرف دیگر هزینه‌های فروش شما کمتر شود.

داشتن یک تیم فروش تلفنی به شما کمک می‌کند تا موقعیت‌های سخت را به فروش بیشتر تبدیل کنید.

فروش مؤثر و گسترده به تخصص خاص نیاز دارد استفاده از خدمات برون سپاری برای انجام فروش تلفنی منجر به صرفه جویی در هزینه‌ها و کمک گرفتن از افراد بیشتری برای فروش می‌شود تا نیازهای شما را برآورده کنند.

شما می‌توانید به اندازه بودجه شرکت یک کمپین فروش اینترنتی داشته باشید.

اگر شما توانایی خوبی در صحبت کردن با مشتریان در مورد محصولات و خدمات شرکت دارید اما علاقه‌ای به ارتباط با مشتریان ندارید می‌توانید به تیم بازاریابی تلفنی کمک کنید

منبع:itfocus-tm

برای دریافت خدمات برون سپاری مرکز تماس (کالسنتر) و پشتیبانی تلفنی ۲۴ساعته، با مرکز تماس حامیسان در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی همراه اول در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی ایرانسل در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره ۰۲۱۴۱۹۵۷ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی دیوار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار آگهی و پرداخت می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق آدرس https://divar.ir/ticket و یا آدرس ایمیل support@divar.ir به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.

برای ارتباط با بخش پشتیبانی کافه بازار در رابطه با مشکلات احتمالی در زمینه انتشار برنامه ها و ایرادات درون برنامه ای می توانید با مرکز تماس حامیسان از طریق شماره۰۲۱۹۱۰۰۲۲۳۳۰ به صورت ۲۴ ساعته در ارتباط باشید.